OBEC

One Block for Educational Credentials (OBEC)

(financirano iz programa Erasmus+)

Nositelj projekta:  SWIDEAS AB (Švedska)

Partneri projekta: Razvojna agencija SIMORA (Hrvatska),

LAI-MOMO SOCIETA’ COOPERATIVA SOCIALE (Italija),

Europsko udruženje razvojnih agencija EURADA (Belgija),

Universita’ degli Studi di Urbino Carlo Bo (Italija).

Ukupna vrijednost projekta: 234.490,00 EUR

Trajanje projekta: 24 mjeseca (10./2020. – 10./2022.)

Cilj projekta: istražiti potencijal inovativnih tehnologija, u ovom slučaju blockchain tehnologije, kako bi se pojednostavio i stvorio ujednačen sustav izdavanja i validacije diploma/potvrda/certifikata te, na taj način, postigle velike promjene u obrazovnom području.

Aktivnosti projekta uključuju: istraživanje trenutne situacije na području EU (intervjuiranjem relevantnih dionika te anketiranjem ciljanih grupa – migranti, studenti na razmjeni, osobe koje su prošle neki oblik neformalnog obrazovanja), kreiranje nove inovativne metodologije za kurikulum koji bi bio podijeljen u cjeline (module) i omogućio veću zapošljivost ciljanih grupa, identificiranje alata, platformi, aplikacija koje koriste blockchain sustav za pohranjivanje diploma/certifikata, stvaranje badge sustava temeljenog na blockchain tehnologiji (badge bi se dodjeljivao nakon završetka svakog modula i spremao na blockchain platformu), trening trenera (učenje kako provoditi novo kreirani tečaj, kako se koristiti tehnologijom za pohranjivanje certifikata), testiranje, promidžba i vidljivost, upravljanje projektom.