Kako pokrenuti vlastiti posao, kako izraditi poslovni plan, koje su vještine potrebne da biste razmišljali kao uspješan poduzetnik, kako funkcionira kružno gospodarstvo,… teme su koje donosi prvi od ukupno četiri izvještaja napravljenih u sklopu projekta OBEC.

U narednih nekoliko objava, donosimo zaključke i rezultate ostvarene kroz brojne aktivnosti koje su partneri proveli u sklopu projekta OBEC o kojem možete više pročitati na LINKU ili putem QR koda:

Poduzetništvo je danas jedan od koncepata s kojima se najčešće susrećemo u
svakodnevnom životu. Može se reći da je poduzetništvo danas postalo glavni nositelj
društvenog i gospodarskog razvoja u svijetu.

Napraviti prvi korak prema postizanju posla gotovo je isto kao i iskoračiti iz sanjarenja
u stvarni život. Potrebno je riješiti mnogo pitanja i nedoumica, korak po korak, dok
postajete svjesni što želite i kako će izgledati vaš cilj. Time ćete steći sigurnost,
dosljednost u realizaciji svojih ideja i istovremeno ćete isprobati svoju spremnost za
promjene koje će doći pokretanjem vlastitog posla.

Za pokretanje vlastitog posla glavna stvar je ideja, odabirom onoga što početi i što
bi moglo privući potencijalne klijente. Ponekad bi to mogao biti dugotrajan proces jer
nije dovoljno samo željeti nešto učiniti samostalno, već je važno imati
određeni plan i dobro razmisliti o tome što bi moglo zanimati ljude.

Također, vještine povezane s kulturnim i socijalnim aspektima koji imaju utjecaj na sposobnost pronalaženja posla i dobre komunikacije s potencijalnim poslodavcima i/ili
potrošačima, jedan su od ključnih faktora za svakog uspješnog poduzetnika.

O svim ovim temama, kao i o zaključcima koje su partneri donijeli kroz razne aktivnosti i testiranja ciljnih skupina, pročitajte u izvješću u nastavku:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [2.10 MB]

Podsjećamo, One Block for Educational Credentials (OBEC), strateški je KA2 projekt (partnerstvo) financiran iz programa Erasmus+, koji ima za cilj istražiti potencijale blockchain tehnologije za promicanje razvoja kompetencija i priznavanja vještina i kvalifikacija stvaranjem inovativnog sustava za izdavanje i provjeru vjerodajnica za učenje na probnoj osnovi. Kroz ovaj napor, cilj projekta je potaknuti profesionalnu i akademsku integraciju migranata, studenata na razmjeni i pojedinaca s informalnim i neformalnim obrazovanjem.

Nositelj projekta:

SWIDEAS (Švedska)

Partneri projekta:

Razvojna agencija SIMORA (Hrvatska),

Lai-momo Cooperativa Sociale (Italija),

European Association of Development Agencies (EURADA) (Belgija),

Università degli Studi di Urbino Carlo Bo (Italija).

Ukupna vrijednost projekta: 234.490,00 EUR

Trajanje projekta: 24 mjeseca (10./2020. – 10./2022.)

#OBECproject