Javna ustanova Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije uspješno provodi projekt pod nazivom „I videoigre, i sport – sve je moguće!“ koji je (su)financiran od strane Zaklade „Hrvatska za djecu“ putem Javnog poziva za podnošenje prijava pravnih osoba za (su)financiranje programa i projekata iz 2022. godine.

Ovaj projekt kreiran je kao petodnevni program s ciljem kvalitetnog provođenja slobodnog vremena djece od 5. do 8. razreda osnovnih škola. Kroz projekt, djeca imaju priliku učiti o osnovama izrade i dizajna videoigara uz istovremeno bavljenje sportskim/fizičkim aktivnostima, a sve uz stručnu pratnju edukatora i trenera. Na ovaj način, cilj projekta je pokazati kako je moguće kvalitetno provoditi slobodno vrijeme i „ispred računala“, učeći o sve popularnijem i zastupljenijem dijelu STEM područja, te istovremeno biti fizički aktivan i „boraviti na svježem zraku“.

U projekt je uključeno 40 djece (polaznika) koji su pokazali iznimno velik interes za ovaj program, a interes su pokazali i roditelji djece (polaznika) upravo zbog činjenice što djeca (polaznici) kroz ovaj projekt imaju priliku vidjeti kako učenje novih vještina može biti veoma zanimljivo, no da je jednako zabavno družiti se i s vršnjacima na otvorenom i kroz „tradicionalnije“ načine zabave – različite vrste sportova.

Projekt se provodi u Novskoj, gdje su polaznici smješteni i gdje se održavaju edukacije o osnovama izrade i dizajna videoigara, a u sklopu projekta organiziran je i izlet u Park prirode Lonjsko polje gdje će se moći predahnuti od učenja „ispred računala“ i upoznati s prirodnim ljepotama i raznolikostima koje Park nudi. Po završetku programa, djeca (polaznici) će dobiti nova znanja i vještine koje imaju prilike dalje razvijati i unaprjeđivati.

Javna ustanova Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije zahvaljuje Zakladi „Hrvatska za djecu“ što je prepoznala važnost i korist ovoga projekta te ga odlučila financijski poduprijeti.

Ovaj je dokument izrađen uz financijsku podršku Zaklade „Hrvatska za djecu“. Sadržaj ovog dokumenta u isključivoj je odgovornosti Korisnika i ni pod kojim uvjetima na može se smatrati kao odraz stajališta Zaklade „Hrvatska za djecu“.