U sklopu projekta OBEC, održan je Multiplier Event na kojem su predstavljene dosadašnje aktivnosti projekta, kao i dosad postignuti rezultati.

OBEC (One Block for Educational Credentials) je inovativni projekt, odnosno KA2 strateško partnerstvo koje sufinancira program Erasmus+ Europske unije, a koji okuplja partnere u Švedskoj, Hrvatskoj, Italiji i Belgiji.

Cilj projekta je istražiti potencijale blockchain tehnologije za promicanje razvoja kompetencija i priznavanja vještina i kvalifikacija stvaranjem inovativnog sustava za izdavanje i provjeru vjerodajnica za učenje. Na taj način, očekuje se potaknuti profesionalnu i akademsku integraciju migranata, studenata na razmjeni i pojedinaca s informalnim i neformalnim obrazovanjem.

Upravo zato, event je okupio sve one koji su zainteresirani za blockchain tehnologiju, ali i sve one koji su željeli saznati nešto više o njenim prednostima, prilikama i mogućnostima, osobito u obrazovnom području.

Na eventu je predstavljena i ECTA platforma koja omogućuje standardizaciju i pojednostavljenjo izdavanje kompetencija.

Fotografije s eventa pogledajte u nastavku:

Više informacija o projektu OBEC i njegovom radu i napretku možete pročitati na LINKU ili putem QR koda:

 

#OBECproject