Mjera 7 – Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima

Svrha projekata je poboljšanje životnih uvjeta u ruralnim sredinama, doprinos atraktivnosti sela i njegovom razvojnom potencijalu za druge aktivnosti te poticanje rasta i društveno – ekonomske održivosti kroz potporu ulaganjima u osnivanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturu, te pripadajuću infrastrukturu.

Projekti u provedbi:

• Naziv projekta: Rekonstrukcija zgrade vatrogasnog doma u Hrvatskoj Dubici  (vrijednost projekta: 2.812.554,82 kn)
  • Naziv projekta: Rekonstrukcija i dogradnja vatrogasnog doma sa spremištem i kulturnog centra u Jasenovcu (vrijednost projekta: 5.429.350,00 kn)
  • Naziv projekta: Rekonstrukcija postojeće zgrade u vatrogasni dom Martinska Ves (vrijednost projekta: 2.321.428,64 kn)
  • Naziv projekta:  Rekonstrukcija postojeće zgrade u Kulturni centar Martinska Ves (vrijednost projekta: 661.813,38 kn)
  • Naziv projekta: Rekonstrukcija i opremanje društvenog doma i turističko informativnog centra Lekenik (vrijednost projekta: 7.870.005,00 kn)
  • Naziv projekta: Rekonstrukcija i opremanje dvorane za sport i rekreaciju u naselju Lekenik, ispod tribina na nogometnom igralištu NK Lekenik, na području Općine Lekenik (vrijednost projekta: 744.569,38 kn)
  • Naziv projekta: Rekonstrukcija i opremanje zgrade autobusnog kolodvora u svrhu otvaranja turističko informativnog centra, Glina (vrijednost projekta: 742.825,00 kn)

Investicije u poljoprivrednu proizvodnju i šumarstvo uključuju:

Mjera 4 – Ulaganja u fizičku imovinu,  Mjera 6 – Razvoj poljoprivrednih gospodarstava i poslovanja i Mjera 8 – Ulaganja u razvoj šumskih područja i poboljšanje održivosti šuma. Projekti ovih mjera omogućuju modernizaciju i povećanje proizvodnje primarnih poljoprivrednih proizvođača.  Svrha im je povećanje konkurentnosti naših poljoprivrednih gospodarstava te pomoći malim poljoprivrednim gospodarstvima u njihovu prijelazu na tržišno orijentiranu proizvodnju, održivom razvoju, uključenje članova gospodarstva u rad na poljoprivrednom gospodarstvu i zaradu dovoljno prihoda za dostojanstven život za ostanak na ruralnom području čime se pridonosi smanjenju nezaposlenosti na ruralnom području

U provedbi je ukupno 214 projekata vrijednosti 52.463.331,88 kn.