Naziv natječaja:

Natječaj za sufinanciranje premije police osiguranja za štetu od divljači na poljoprivrednim usjevima u 2023.godini

Objavljen:

Ministarstvo poljoprivrede RH

Prihvatljivi korisnici:

Prihvatljivi prijavitelj je lovoovlaštenik koji ima valjani ugovor o pravu lova.

Prihvatljivi iznos financiranja:

Ukupno planirana vrijednost Natječaja iznosi 530.891,23 eura/4.000.000,00 kn (fiksni tečaj 1 EUR = 7,53450) uz mogućnost povećanja u slučaju da je iznos sredstava prihvatljivih prijava veći od navedenih raspoloživih sredstava.

Intenzitet sufinanciranja iznosi do 70% prihvatljive premije osiguranja.

Prihvatljivi troškovi:

Polica osiguranja je prihvatljiva ako:

1. a) je prijavitelj u polici osiguranja naveden kao osiguranik čije je jedno ili više lovišta osigurano policom osiguranja
  2. b) se pokriva samo rizik odgovornosti za štetu od divljači na poljoprivrednim usjevima
  3. c) prijavitelj sudjeluje s najmanje 30% u financiranju premije osiguranja
  4. d) je prijavitelj platio najmanje 30 % premije osiguranja prije podnošenja prijave na ovaj Natječaj.

Sažetak natječaja

Poticanje lovoovlaštenika na ugovaranje police osiguranja kako bi se smanjili ekonomski gubici u poljoprivredi prouzročeni od divljači.

Prijavitelj mora imati uredno ispunjene obveze prema davatelju prava lova i obveze iz prethodno sklopljenih ugovora o financiranju iz državnog proračuna i drugih javnih izvora; mora uredno ispunjavati obveze plaćanja doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i plaćanja poreza te druga davanja prema državnom proračunu i proračunima jedinica lokalne samouprave. Protiv prijavitelja i odgovorne osobe ne smije se voditi kazneni postupak niti smiju biti pravomoćno osuđeni za prekršaj ili kazneno djelo iz članka 48. Uredbe o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (Narodne novine, br. 26/15 i 37/21).

Udruga mora biti upisana u Registar neprofitnih organizacija.

Navedeni uvjeti primjenjuju se kumulativno.

Rok za predaju dokumentacije:

Do raspodjele sredstava predviđenih za ovaj Natječaj, a najkasnije do 15. studenoga 2023. godine

Kontakt:

044/660 116; 095/308 9201

Link:  https://poljoprivreda.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/pristup_info/javni%20pozivi/2023/PolicaOsiguranjeDivljaci/Tekst%20javnog%20natje%C4%8Daja.pdf