Na temelju članka 17. Izjave o osnivanju društva s ograničenom odgovornošću Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RA d.o.o. za poticanje gospodarskog razvoja, savjetovanje i zastupanje, direktor Darjan Vlahov raspisuje

JAVNI NATJEČAJ
za prodaju službenog vozila

I.

Predmet javnog natječaja je prodaja službenog vozila – osobnog automobila u vlasništvu trgovačkog društva Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RA d.o.o. za poticanje gospodarskog razvoja, savjetovanje i zastupanje (dalje: SI-MO-RA d.o.o.) i to vrste: osobni automobil, marka vozila: ŠKODA Octavia 1,6 TDI, broj šasije: TMBCT61Z5C2048431, boja: srebrna, godina proizvodnje: 2011., u prometu od 2011., snaga motora: 77KW, obujam motora: 1598, prijeđeni kilometri: 308.818, registriran do: 01.02.2024.

II.

Početna cijena vozila utvrđuje se u iznosu od 3.000,00 eura (slovima: tri tisuće eura). Sve troškove vezane za prijenos vlasništva, pristojbe i eventualne poreze snosi kupac.

III.

Vozilo iz točke I. kupuje se po načelu viđeno-kupljeno, a što isključuje naknadne prigovore kupca na materijalne i pravne nedostatke.

IV.

Pravo podnošenja ponuda imaju sve fizičke i pravne osobe koje prema važećim propisima Republike Hrvatske mogu stjecati pokretnine.

V.

Ponuda za kupnju vozila obavezno sadrži:

• ako je ponuditelj fizička osoba: ime, prezime, adresu, OIB, presliku osobne iskaznice ili domovnice, telefonski broj za kontakt ponuditelja;
  • ako je ponuditelj pravna osoba: naziv i sjedište, OIB, presliku izvatka iz sudskog registra ili presliku obrtnice, telefonski broj za kontakt ponuditelja;
  • iznos kupoprodajne cijene u eurima koja se nudi (koja ne može biti manja od početne cijene iz natječaja)
  • dokaz o plaćenoj jamčevini.

VI.

Sudionici natječaja dužni su uplatiti jamčevinu u iznosu od 300,00 eura (slovima: tristo eura) na račun trgovačkog društva SI-MO-RA d.o.o.: HR4723400091110946591 , uz model 01 i poziv na broj OIB fizičke/pravne osobe, s naznakom „jamčevina za kupnju vozila“.

VII.

Ponude za natječaj dostavljaju se osobno ili preporučeno poštom, u zatvorenoj omotnici sa naznakom „Ponuda za kupnju vozila – ne otvarati“ na adresu: SI-MO-RA d.o.o., Zagrebačka 44, 44000 Sisak.

VIII.

Krajnji rok za dostavu ponuda na javni natječaj je 16.06.2023. godine, do 14.00 sati, kada će biti javno otvaranje ponuda. Javno otvaranje ponuda održat će se u prostorijama trgovačkog društva SI-MO-RA d.o.o. na adresi Zagrebačka 44, u Sisku.

IX.

Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ona ponuda koja uz isključivo ispunjenje svih uvjeta natječaja, s priloženom traženom dokumentacijom, sadrži i najviši iznos kupoprodajne cijene.

Ukoliko dva ili više ponuditelja ponude isti najviši iznos kupoprodajne cijene daljnji postupak će se provesti provođenjem postupka javnog nadmetanja te će o mjestu, danu i satu održavanja javnog nadmetanja ponuditelji biti posebno obaviješteni pisanim putem.

X.

Najpovoljniji ponuditelj dužan je u roku od 8 dana od dana pozivanja prodavatelja sklopiti kupoprodajni ugovor te je dužan u roku od 15 dana od dana potpisivanja ugovora uplatiti preostali dio kupoprodajne cijene (razlika ponuđenog iznosa i uplaćene jamčevine).

XI.

Jamčevina uplaćena po utvrđenom najpovoljnijem ponuditelju zadržava se i uračunava u kupoprodajnu cijenu. Ako najpovoljniji ponuditelj ne uplati preostali iznos kupoprodajne cijene ili ne zaključi kupoprodajni ugovor u utvrđenom roku smatrat će se da je odustao od ponude te gubi pravo na povrat uplaćene jamčevine.

Kupac koji raskine kupoprodajni ugovor gubi pravo na povrat uplaćene jamčevine.

Ponuditelju koji ne uspije u natječaju, uplaćena jamčevina vratit će se u nominalnom iznosu u roku od 15 dana od dana donošenja Odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja.

XII.

Odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja za kupnju vozila iz ovog natječaja donijet će direktor trgovačkog društva SI-MO-RA d.o.o..

XIII.

Direktor trgovačkog društva SI-MO-RA d.o.o. pridržava pravo poništenja ovog natječaja bez posebnog obrazloženja.

XIV.

Vozilo se može pregledati radnim danom, uz prethodni dogovor na telefon: 044/544-204.

Javni natječaj za prodaju službenog vozila_2023