Odjel za regionalni razvoj Ekonomskog instituta, Zagreb pokrenuo je publikaciju Regio-novosti, s ciljem razmjene znanja i informacija te poticanja suradnje između znanosti, struke i društva, aktivnog uključivanja u međunarodna udruženja, te pokretanja šire suradnje u regiji.

Broj iz ožujka ove godine donosi intervju s direktorom Razvojne agencije SIMORA Mariom Čelanom u kojem se govori o nagradi za najbolju razvojnu agenciju u Europi za 2020. godinu, mjerama poduzetim nakon potresa u Sisačko-moslavačkoj županiji, te daljnjim planovima agencije.

Prema uvodu iz Regio-novosti saznaje se da je ovaj broj Regio-novosti znanstveni i stručni doprinos Odjela za regionalni razvoj Ekonomskog instituta, Zagreb kojim se pruža podrška svim jedinicama lokalne samouprave i samoj Sisačko-moslavačkoj županiji za što brži oporavak i razvoj.

  Regio-novosti možete pročitati na slijedećem linku: regio_17_ozujak_2021