Na četvrtom po redu velikom Izboru za najbolji EU projekt koji Hanza media organizira u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija, Uredom Europskog parlamenta u Hrvatskoj i portalom Župan.hr, a uz pokroviteljstvo Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU našao se i prekogranični projekt CROWN.

Razvojna agencija SIMORA provela je odlični projekt CROWN, kojem ovo nije prvi put da se našao u izboru za najbolji projekt. Da je riječ o odličnom projektu, potvrđuje činjenica da je kandidiran za najbolji Interreg projekt u 2022. godini. Iako na kraju nije pobijedio, Projekt CROWN našao se u finalnom izboru koje je održano u Bruxelessu.

CROWN – Crown of entrepreneurial ideas for success je prekogranični projekt usmjeren ka jačanju poduzetničkih potencijala mladih ljudi kako bi se potaknulo zapošljavanje, te stvaranje inovativnih startup poduzeća, kao i poticajne radne okoline, a sve u cilju povećanja konkurentnosti i razvoja poslovnog okruženja Hrvatske, BIH i Crne Gore. Ukupna vrijednost projekta bila je 616.169,00 EUR, a uz Razvojnu agenciju SIMORA provodili su ga Inovacijsko preduzetnički centar TEHNOPOLIS iz Nikšića, te zaklada INTERA iz Mostara. CROWN je projekt koji je okupio najbolje poduzetničke ideje.

Po 25 kandidata iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine koja su na samom početku prošla testiranje, dobilo je priliku sudjelovati u intenzivnom startup programu. Nakon višemjesečnih edukacija, kandidati su dobili priliku raditi s iskusnim mentorima, a potom i prezentirati svoje ideje pred stručnom komisijom koja je izabrala po tri najbolje ideje iz sve tri države.

Sve je krenulo sa super idejama, a završilo s najboljim. 😊

Pobjednici ovog programa danas su uspješni mladi ljudi koji su imali priliku kvalitetno razraditi svoju ideju, poboljšati ju te učiniti sve da uspije.

Glasanje za najbolji EU projekt počinje 14. i traje do 20. rujna 2023. godine. Podržite nove ideje i glasajte za CROWN! Glasati možete na https://novac.jutarnji.hr/novac/eu-projekt-2023/cak-39-projekata-uslo-u-finale-glasajte-za-najbolji-zupanijski-eu-projekt-u-hrvatskoj-15374473