U 2024. godini smo prijavili 20 projekata za udruge proistekle iz Domovinskog rata. Posebno je zadovoljstvo pomagati rad udruga koje njeguju i čuvaju vrijednosti Domovinskog rata. Prijavili smo:

• 9 projekata u ukupnom iznosu 68.100,00 € prijavljeno je na Javni natječaj za dodjelu financijskih potpora za projekte/programe udruga proisteklih iz Domovinskog rata i 2. svjetskog rata za čiju su provedbu osigurana sredstva u Proračunu Sisačko-moslavačke županije za 2024. godinu.
  • 3 prijave u iznosu od 26.695,00 € na Javni poziv za financiranje/sufinanciranje aktivnosti psihološkog i socijalnog osnaživanja te podizanja kvalitete življenja hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji te stradalnika iz Domovinskog rata i aktivnosti promicanja vrijednosti Domovinskog rata u 2024. godini.
  • 1 prijava u iznosu od 3.087,50 € na Javni poziv za financiranje/sufinanciranje obilježavanja obljetnica ratnih događanja i stradavanja te prigodnih nadnevaka vezanih za Domovinski rat u 2023. godini
  • 1 prijava u iznosu 29.181,00 € na Javni poziv za sufinanciranje izgradnje, postavljanja ili uređenja spomen-obilježja sredstvima Državnog proračuna Republike Hrvatske u 2024. godini.
  • 6 prijava u ukupnom iznosu od 8.446,60 € na Javni natječaj za financiranje programa i projekata sredstvima za donacije i pokroviteljstva iz proračuna Sisačko-moslavačke županije za 2024. godinu.