Cilj projekta DIH-World-a je ubrzati prihvaćanje naprednih digitalnih tehnologija od strane europskih malih i srednjih poduzeća u svim sektorima podržavajući ih u izgradnji održive konkurentnosti prednosti i dosezanje globalnih tržišta. Da bi se postigao ovaj cilj, projekt DIH-World konzorcij objavljuje svoj prvi otvoreni poziv za odabir i podršku do 35 eksperimenata malih i srednjih poduzeća.

 

Cilj:

DIH-World u cijeloj Europi traži inovativne eksperimente koji integriraju digitalne tehnologije u procesima, proizvodima ili uslugama proizvodnih MSP-ova. Inovativni eksperimenti su projekti koji će provoditi konzorcij sastavljen od malog i srednjeg poduzetništva i centra za digitalne inovacije.

 

Tko se može prijaviti?

Otvoreni pozivi DIH-World-a ciljaju na konzorcije jednog MSP-a iz bilo koje države članice Horizona 2020 Pridružena zemlja zajedno s jednim digitalnim inovacijskim hubom (DIH).

 

Kriteriji prihvatljivosti:

Da bi se kandidati smatrali prihvatljivima, moraju se pridržavati sljedećeg:

 • Sjedište u državi članici EU-a 27 ili pridruženim zemljama iz programa Horizon 2020.
 • Prijedlog se mora podnijeti na engleskom jeziku. Prijedlozi predani na bilo kojem drugom jeziku bit će isključeni.
 • Prijedlog se mora predati u predviđenom roku.
 • Ispunjena prijava predloženog obrasca.

 

Zadaci:

Odabrani DIH-ovi morat će sudjelovati u raznim obveznim aktivnostima:

 • Početni sastanak odabranih eksperimenata;
 • Sudjelovanje u 1 pojedinačnom follow-up sastanku s nadzornim timom DIH-World-a;
 • Priprema i isporuka Trial Handbook-a;
 • Sudjelovanje u vježbi procjene usluga;
 • Stvaranje najmanje 2 materijala za širenje vijesti;
 • Sudjelovanje na završnom događaju.

 

Proračun i financijska potpora:

Maksimalni iznos koji će se odobriti po eksperimentu iznosit će 95.000,00 EUR.

Proračunska razmatranja:

 • Maksimalna financijska potpora za DIH-ove: do 30% od ukupno tražene financijske potpore po eksperimentu. Na primjer, u slučaju traženog iznosa od 95.000,00 EUR, maksimalni iznos za DIH bio bi 28.500,00 EUR.
 • Stopa financiranja: prema Horizonu 2020., primjenjivost stope financiranja za odabrana mala i srednja poduzeća ili profitne subjekte iznosit će 70 % prihvatljivih troškova, a za neprofitne organizacije 100 % prihvatljivih troškova. Konzorcij će definirati zahtjeve eksperimenata na način da će biti izvedivo izvesti radove u okviru navedenog proračuna za poziv.

 

DETALJNIJE INFORMACIJE O POZIVU:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [222.11 KB]

 

POZIV JE DOSTUPAN NA: https://dihworld.eu/wp-content/uploads/2021/04/DIH-World-_Open-Call-Guide-for-Applicants.pdf