U prostorijama Poduzetničkog inkubatora PISMO powered by A1 održano je potpisivanje Sporazuma o partnerstvu i suradnji između Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SIMORA i Digitalnog inovacijskog huba IDEMO. Suradnja je formalizirana sporazumom koji su potpisali direktor Razvojne agencije SIMORA, Darjan Vlahov te direktor Inovacijskog centra Banja Luke, Drago Gverić.

Potpisivanje ovog Sporazuma predstavlja nastavak suradnje u okviru projekta “Jačanje kapaciteta dionika Bosne i Hercegovine u digitalnom inovacijskom ekosustavu” (GIZ). Vrijedan 36.560 eura, ovaj projekt realiziran je od strane Razvojne agencije SIMORA – INKUBATORA PISMO uz podršku partnera i krajnjih korisnika Inovacijskog centra ICBL Banja Luka te Tehnološkog parka INTERA Mostar.

Darjan Vlahov, direktor Razvojne agencije SIMORA, izrazio je svoje zadovoljstvo potpisivanjem ovog Sporazuma: “Kroz pet godina predanog rada i inovacija, inkubator PISMO postao je ne samo simbol napretka u hrvatskoj gaming industriji, već i nezaobilazno odredište za mlade talente i vizionare. Predanost razvoju stručnih vještina, podrška start-upovima i stvaranje inspirativnog okruženja, dokaz su posvećenosti rastu naše zajednice. PISMO nije samo mjesto za rad , to je mjesto koje potiče druženje, učenje i razmjenu ideja, a suradnja s Digitalnim inovacijskim hubom IDEMO daje nam dodatni poticaj i vjerujemo da će postići izvanredne rezultate.”

Potpisivanjem Sporazuma o suradnji, ove dvije institucije imaju zajednički cilj poticanja inovacija, razvoja poduzetništva i unapređenja gospodarskog okruženja. Predmet suradnje uključuje provedbu zajedničkih projekata, aktivnosti, uspostavljanje, razvoj i održavanje zajedničkih istraživačkih programa, konferencija i radionica, zajedničko prijavljivanje projekata, domaćih i međunarodnih te stvaranje i podržavanje novih poslovnih prilika.

Sporazum donosi nove perspektive za razvoj inovacija i poduzetništva te predstavlja važan korak prema stvaranju održivih poslovnih prilika i jačanju regionalne te međunarodne suradnje. Nadalje, sadašnji trenutak označava početak aktivne suradnje jer se planovi za implementaciju pokreću već danas. Inkubator PISMO nastavlja biti nezaobilazno središte za susrete i dinamičnu razmjenu znanja unutar digitalnog inovacijskog ekosustava!