Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava donijelo je Odluku o financiranju operacije „Uključivanje Roma – Ispunjavanje preduvjeta za učinkovitu provedbu politika usmjerenih na nacionalne manjine (faza I)“. Cilj operacije je doprinijeti ukupnom uključivanju pripadnika romske nacionalne manjine u hrvatsko društvo te unaprijediti provedbu Nacionalne strategije za uključivanje Roma kroz podizanje razine svijesti javnosti kao i pripadnika romske nacionalne manjine o važnosti predškolskog odgoja i obrazovanja, potrebi prevencije ispadanja iz srednjoškolskog obrazovanja te nepovoljnom položaju žena, djece i mladih pripadnika romske nacionalne manjine; jačanje koordinacijske uloge Ureda te jačanje kapaciteta predstavnika tijela uključenih u provedbu Nacionalne strategije za uključivanje Roma i unaprjeđenje sudjelovanja pripadnika romske nacionalne manjine u provedbi Nacionalne strategije za uključivanje Roma.

Ukupna vrijednost operacije i iznos bespovratnih sredstava je 10.853.065,12 HRK. Odluka o financiranju nalazi se OVDJE