Novi projekt za Razvojnu agenciju SIMORA! 🙂

 

1. listopada 2020. započela je provedba projekta OBEC – One Block for Educational Credentials (Erasmus+).

Nositelj projekta je SWIDEAS AB (Švedska) dok su partneri Razvojna agencija SIMORA (Hrvatska), LAI Momo SOCIETA’ COOPERATIVA SOCIALE (Italija), Europsko udruženje razvojnih agencija EURADA (Belgija) i Universita’ degli Studi di Urbino (Italija).

Ukupna vrijednost projekta je 234.490,00 EUR i traje 24 mjeseca.

OBEC je usmjeren istraživanju potencijala blockchain tehnologije u svrhu pojednostavljivanja izdavanja i prihvaćanja diploma/certifikata diljem Europe na jednak i provediv način. Projekt će se baviti istraživanjem trenutnog stanja u obrazovnom sustavu EU, a koje se tiče izdavanja i prihvaćanja diploma i certifikata, pronalaženjem najboljeg načina korištenja blockchain-a kroz razvoj kurikuluma, provedbu raznih treninga, kao i testiranjem tih mogućnosti.