Naziv natječaja: „New European Bauhaus Booster 2.0“

Objavljen: Europski institut za inovacije i tehnologiju ( EIT)

Prihvatljivi korisnici: Potpora start-upovima ili rastućim poduzećima koja razvijaju inovativna rješenja u skladu s temeljnim vrijednostima NEB-a (održivost, estetika i uključivost) i sljedećim prioritetima:

  1. Ponovno povezivanje s prirodom,
  2. Vraćanje osjećaja pripadnosti,
  3. Davanje prioriteta mjestima i ljudima kojim je to najpotrebnije,
  4. Potreba za dugoročnim razmišljanjem o životnom ciklusu u industrijskom ekosustavu.

Prihvatljivi iznos financiranja:  50.000,00 eura

Prihvatljivi troškovi: 

Kako bi pomogli u poticanju nove europske transformacije Bauhausa, članovi EIT zajednice uključujući EIT Digital, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility nude podršku najinovativnijim pothvatima koji pokreću održive promjene za gradove, industrije, klimu , hranu, dobrobit i opću kvalitetu života.

20 najboljih tvrtki dobit će usluge podrške u ukupnoj vrijednosti od milijun eura.  Pothvati prihvaćeni u program dobit će bespovratna sredstva u iznosu od 10.000 EUR i aktivnu potporu u vrijednosti od 40.000 EUR u obliku radionica i događaja osmišljenih za sljedeća područja:

Procjena poslovnog modela, Marketing i brendiranje, Strategija izlaska na tržište, Strategija financiranja, Umrežavanje, GAP analiza, Komunikacije, Financijsko modeliranje, Pitch trening, Treniranje vodstva

Sažetak natječaja:  Europski institut za inovacije i tehnologiju (EIT) objavio je poziv pod nazivom „New European Bauhaus Booster 2.0“ za potporu start-up ili rastućim poduzećima koja razvijaju inovativna rješenja u skladu s temeljnim vrijednostima NEB-a (održivost, estetika i uključivost) i sljedećim prioritetima:

  1. Ponovno povezivanje s prirodom,
  2. Vraćanje osjećaja pripadnosti,
  3. Davanje prioriteta mjestima i ljudima kojim je to najpotrebnije,
  4. Potreba za dugoročnim razmišljanjem o životnom ciklusu u industrijskom ekosustavu.

Izabrani kandidati bit će uključeni u novi NEB program ubrzanja prilagođen svakom poduzeću. Kroz program će se procijeniti i dalje razvijati poslovna struktura poduzeća, kao i temeljne vrijednosti i načela NEB-a unutar svake organizacije.

20 vodećih poduzeća bit će nagrađeno podrškom u vrijednosti 1 milijuna eura

Rok za predaju dokumentacije:  13.3.2023.

Kontakt odjel: Odjel za poduzetništvo, poduzetnistvo@simora.hr, 044/544-205

Link: https://www.eitdigital.eu/our-messages/calls-tenders/new-european-bauhaus-booster-2/