JUTARNJI LIST objavio je natječaj za školski list godine – najbolji novinarski tekst godine.

Prihvatljivi korisnici:

Osnovne i srednje škole, učenički domovi.

Sažetak natječaja:

Jutarnji list potiče kreativno stvaralaštvo u školama među učenicima, ali i njihovim učiteljima. U današnje vrijeme, informirati, snimiti, fotografirati, prenositi, pisati – posebno se cijeni pogotovo u vrijeme kada se škole događaju na daljinu. No i dalje pisano stvaralaštvo – bilo ono na papiru tiskano ili digitalno, je jedna poželjna aktivnost.

Pobjednici svake godine dobivaju prigodne nagrade koje će biti od pomoći novinarskim skupinama.

Rok za predaju dokumentacije:

Prijave s listovima i radovima najkasnije do 27. svibnja treba poslati na adresu:

Jutarnji list (za školski list godine), Koranska 2, Zagreb.

U prijavi za natječaj za najbolji školski list treba priložiti jedan primjerak školskog lista, navesti ime škole, ime i prezime ravnatelja/ravnateljice, ime i prezime voditelja/voditeljice novinarske skupine te ime i prezime glavnog urednika/urednice. Nadalje, treba navesti naslov i autora jednog tekst iz prijavljenog lista koji će konkurirati na nagradu Najbolji novinarski tekst godine.

Listove prijavljuju ravnatelji škola, a digitalna izdanja šalju se na adresu: najdigitalni.natjecaj@hanzamedia.hr

Link:

https://www.jutarnji.hr/promo/petu-godinu-zaredom-jutarnji-list-nagraduje-najbolje-skolske-listove-i-samostalne-novinarske-radove-ucenika-15071085

Kontakt:

info@rk-smz.hr