Zaklada “Kultura nova” objavila je javne pozive na predlaganje programa i projekata u okviru Programa podrške 2022. s rokom prijave 1.9.2022.

Na javne pozive u okviru Programa podrške 2022 mogu se prijaviti udruge ili umjetničke organizacije na području suvremene kulture i umjetnosti koje zadovoljavaju uvjete navedene na poveznici .

Da bi prijava bila prihvatljiva, organizacija i prijavljeni program/projekt moraju pripadati području suvremene kulture i umjetnosti.

Prioriteti Programa podrške su:

• izgradnja i jačanje organizacijskih kapaciteta organizacija civilnog društva
    – za produkciju i distribuciju radova, djela i projekata u svim disciplinama umjetnosti
    – za upravljanje prostorima za kulturu i umjetnost
    – za sudioničko upravljanje prostorima za kulturu i umjetnost
  • stvaranje stabilnijih i kvalitetnijih uvjeta
    – za mobilnost u svrhu stvaranja, povezivanja, istraživanja i/ili učenja
    – za razradu i propitivanje novih umjetničkih ideja
  • stabilizacija suradnje i umrežavanja kroz programsku razmjenu i suradnju, širenje znanja, iskustava, praksi te zagovaranje
    – u Republici Hrvatskoj
    – u Europi
  • razvoj znanja o suvremenoj kulturi i umjetnosti
    – putem organizacijskog i umjetničkog pamćenja
    – putem provedbe edukacijskih programa u suvremenoj kulturi i umjetnosti otvorene za javnost
  • razvoj kulturne demokracije
    – putem sveobuhvatne organizacijske transformacije prema praksama sudjelovanja u kulturi

Indikativni proračun za ovaj Program podrške 2022. iznosi 10.810.000 kn, a uključuje i iznose za 2. i 3. godinu provedbe višegodišnje podrške u Programskim područjima 1, 4 i 5. Proračun je raspoređen po programskim područjima.

Zaklada u okviru Programa podrške 2022. raspisuje javne pozive u osam programskih područja:

1. Podrška za organizacijski razvoj
  2. Podrška za mobilnost
  3. Razvoj novih umjetničkih ideja
  4. Razvoj suradničkih platformi u Republici Hrvatskoj
  5. Razvoj suradničkih platformi u Europi
  6. Podrška za razvoj praksi sudjelovanja u kulturi
  7. Podrška za organizacijsko i umjetničko pamćenje
  8. Podrška za programe neformalnog obrazovanja u suvremenoj kulturi i umjetnosti za javnost

Rok za podnošenje prijava je 1. rujna 2022. do 16 h.

Poveznicahttps://kulturanova.hr/program-podrske/aktivni-pozivi/program-podrske-2022-rok-1-9-2022

Kontakt: obrazovanje@simora.hr