Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, u funkciji Nacionalne fokalne točke za Financijske mehanizme Kraljevine Norveške financijski Europskog gospodarskog prostora, objavilo je Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Jačanje bilateralne suradnje s Norveškom u Zelenoj tranziciji“ („Strengthening bilateral cooperation with Norway in Green transition“).

Poziv ukupne vrijednosti 500.000,00 eura financiranih sredstvima Fonda za bilateralnu suradnju potiče bilateralne inicijative u području Zelene tranzicije javnih tijela i institucija te nevladinih organizacija s područja Republike Hrvatske i Kraljevine Norveške.

Prihvatljivi prijavitelji i partneri su:

  1. središnja vlast, regionalna i lokalna tijela
  2. sveučilišta, istraživačka i znanstvena tijela
  3. ostale javne institucije
  4. nevladine organizacije, komore i ostala profesionalna udruženja ili slične institucije

Područja potpore:

  • energija i klimatske promjene
  • blue growth & green maritime
  • održiva akvakultura

Minimalni iznos: 40.000,00 EUR

Maksimalni iznos: 100.000,00 EUR

Trajanje projekta: 12 mjeseci

Rok za dostavu projektnih prijava: 28. studenoga 2022. do 16 sati

Tekst poziva nalazi se na: https://eeagrants.hr/wp-content/uploads/2022/10/CALL-FOR-PROPOSALS-Bilateral-Fund_for-publication.pdf

Dokumentacija je dostupna na: https://eeagrants.hr/objavljen-poziv-jacanje-bilateralne-suradnje-s-norveskoj-u-zelenoj-tranziciji/