Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) danas, 12. travnja 2024. godine u 12:00 sati otvara on-line prijave za novi financijski instrument za obrtna sredstva za poljoprivredu „Obrtna sredstva SP ZPP.

HAMAG-BICRO u suradnji s Ministarstvom poljoprivrede otvara novi zajam za obrtna sredstva iz Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike (SP ZPP)  koji je sufinanciran iz sredstava Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj. U okviru ovog Programa HAMAG-BICRO će subjektima malog gospodarstva u poljoprivrednom i prerađivačkom sektoru izravno odobravati zajmove za financiranje obrtnih sredstava u skladu s uvjetima Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027. godine (SP ZPP).

Namjena zajma je financiranje obrtnih sredstava u poljoprivrednom i prerađivačkom sektoru odnosno financiranje troškova redovnog poslovanja (priprema sjetve, proizvodnje, sirovine i materijal, ostali proizvodni troškovi, trošak zaposlenih i sl.). Maksimalni iznos zajma za obrtna sredstva je 25.000 EUR uz kamatnu stopu od 0,50%.

Predviđena alokacija za 2024. godinu iznosi 6.705.882 EUR, a raspodijeljena je prema vrstama Intervencija (vrstama ulaganja):

73.10.FI – FI_Potpora za ulaganja u primarnu poljoprivrednu proizvodnju – 4.705.882 EUR
73.11.FI – FI_Potpora za ulaganja u preradu poljoprivrednih proizvoda – 1.000.000 EUR
73.14.FI – FI_Razvoj poslovanja u ruralnim područjima – 1.000.000 EUR

Zahtjevi za pojedinu vrstu Intervencije (vrstu ulaganja) zaprimat će se do iskorištenja predviđene alokacije za tu vrstu Intervencije.

Zaprimanje zahtjeva za zajmove započinje u petak, 12. travnja 2024. u 12h putem on-line obrasca na službenim internetskim stranicama HAMAG-BICRO-a.

Više informacija https://ruralnirazvoj.hr/dostupni-zajmovi-za-obrtna-sredstva-iz-strateskog-plana/