Kao član Nacionalne ruralne mreže, Razvojna agencija SIMORA prijavila se na Poziv za podnošenje prijedloga aktivnosti u provedbi Akcijskog plana Mreže za ruralni razvoj 2014. – 2020., godišnjeg provedbenog akcijskog plana Mreže za 2020. godinu, na kojem je uspješno prošla i provela aktivnosti koje su bile prijavljene.

 

U sklopu projekta provedene su tri aktivnosti:

  1. održana je konferencija na kojoj se izvršila analiza Programa ruralnog razvoja RH 2014.-2022. godine, uključujući i novu Zajedničku poljoprivrednu politiku EU,
  2. održano je Studijsko putovanje, i
  3. izrađen je video u sklopu aktivnosti Informativni/promidžbeni materijali.

Njihovom provedbom ostvareni su ciljevi Mreže koji se odnose na poboljšanje kvalitete provedbe Programa, informiranje šire javnosti i potencijalnih korisnika o Programu i mogućnostima sufinanciranja projekata, uključujući Zajedničku poljoprivrednu politiku.

 

Ukupan iznos dodijeljenih sredstava za provedbu aktivnosti iznosi 66.100,00 kuna.