Ministarstvo poljoprivrede objavilo je kako uskoro kreće natječaj za dodjelu potpora za ulaganja u proizvodnju povrća u zaštićenom prostoru – plasteniku čija je svrha podizanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava u sektoru povrća u zaštićenim prostorima – plastenicima

 

Ukupan iznos raspoloživih sredstava javne potpore za ovaj natječaj iznosi 150 milijuna kuna, a nacrt natječaja je u postupku elektronskog savjetovanja do 16.12.2020.

 

Najviši iznos javne potpore po projektu iznosit će 150.000,00 eura, uz napomenu da će se intenzitet javne potpore od 50 % po projektu moći uvećati za dodatnih 20 % u slučajevima kada ulaganje provodi mladi poljoprivrednik, kada se ulaganje provodi u područjima s ograničenjima ili u slučaju zajedničkog projekta, do najviše 70 %.

 

U sklopu Natječaja, prihvatljiva su ulaganja u izgradnju i/ili rekonstrukciju i opremanje zaštićenih prostora (plastenika) koja će doprinijeti boljem upravljanju vodama, uključujući upravljanje gnojivima i pesticidima, boljem upravljanju tlom te povećanju učinkovitosti u korištenju voda i energije u poljoprivredi i preradi hrane.

 

https://poljoprivreda.gov.hr/vijesti/uskoro-natjecaj-za-proizvodjace-povrca-u-plastenicima-operacija-4-1-1/4307