U utorak, 5. studenoga 2019. godine u Velikoj vijećnici Grada Novske svečano su dodijeljene diplome polaznicima edukacije za razvoj video igara iz projekta „Sisačko-moslavačka županija središte gaming industrije“. Svečanoj dodjeli diploma uz Marija Čelana, direktora Razvojne agencije SI-MO-RA nazočili su ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar sa suradnicima, državna tajnica u Ministarstvu rada i mirovinskog sustava Majda Burić, župan Ivo Žinić zajedno sa svojim zamjenikom Romanom Rosavcem i domaćin, gradonačelnik Novske Marin Piletić sa suradnicima. Nakon svečanosti uručivanja diploma svi zajedno smo obišli zgradu Poduzetničkog inkubatora PISMO.

Ovo je druga generacija polaznika gaming edukacije (Unity i Blender ) koju provodimo u suradnji s Ministarstvom rada i mirovinskog sustava te Hrvatskim zavodom za zapošljavanje. 40 polaznika u periodu od 23. travnja do 22. listopada ove godine bilo je u Novskoj upravo zbog gaming edukacije tj. zato što su svoj hobi odlučili pretvoriti u posao svojih snova. Nakon 6 mjeseci intenzivne edukacije, njih čak 20 odlučilo je pokrenuti svoju tvrtku upravo u Inkubatoru PISMO.

Uskoro kreće novi krug edukacije. Treća generacija polaznika, njih 40 starta već u ponedjeljak, 11.11.2019.