Bili smo na 23. Nacionalnom savjetovanju o gospodarstvu i poduzetništvu, koje se od 25. do 27. travnja 2019. održalo u Vodicama pod nazivom Investicijama i inovacijama za konkurentnu Hrvatsku.

Jedan od predavača bio je direktor Razvojne agencije SI-MO-RA, Mario Čelan, koji je kroz temu Inovativnim pristupom do novog zapošljavanja predstavio projekt PISMO i inicijativu Sisačko-moslavačke županije kojom se ona nastoji pozicionirati kao Središte gaming industrije.

Da je država ozbiljno shvatila tu industriju, potvrdio je i ministar gospodarstva, Darko Horvat koji je poručio: „Proces transformacije zabave u biznis mora se početi shvaćati ozbiljno. Ovo je pokazatelj da je prilika mnogo, mogućnosti su velike, a ni igranje igara više nije samo igra, već je preraslo u ozbiljnu industriju“, rekao je ministar.