U utorak, 04. veljače 2020. godine predstavnici SI-MO-RE održali su radni sastanak sa Upravnim odjelom za gospodarstvo, poljoprivredu i ruralni razvoj Sisačko-moslavačke županije na temu plasteničke proizvodnje na području Sisačko-moslavačke županije.

Razvoj poljoprivrede i otvaranje novih radnih mjesta prepoznati su kao iznimno važni za razvoj Sisačko – moslavačke županije. Stoga županija aktivno provodi niz aktivnosti kako bi se unaprijedila postojeća poljoprivredna proizvodnja te istovremeno ostvarilo povećanje zaposlenosti.

SI-MO-RA u suradnji sa Sisačko-moslavačkom županijom intenzivno radi na Pilot projektu razvoja plasteničke prozivodnje na području SMŽ. Projekt će rezultirati pokretanjem plasteničke proizvodnje u Topuskom i služiti kao primjer budućem razvoju plasteničke proizvodnje u Sisačko—moslavačkoj županiji.