Bespovratna sredstva „Programa dodjele potpora male vrijednosti mikro subjektima malog gospodarstva za saniranje posljedica potresa na području Sisačko-moslavačke županije“ koja se dodjeljuju prijavom na Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja s današnjim danom, namijenjena su za financiranje slijedećih aktivnosti:

  • sanacija poslovnog prostora
  • najam prostora
  • opremanje interijera poslovnog prostora
  • nabava strojeva i opreme
  • nabava obrtnih sredstava potrebnih za obavljanje poslovne djelatnosti

Neprihvatljivi troškovi su:

1) Porez na dodanu vrijednost (bez obzira da li je poduzetnik u sustavu PDV-a ili nije)

2) Nabava/kupovina/najam osobnih, teretnih, dostavnih i radnih vozila6

3) Carinske i uvozne pristojbe ili bilo koje druge naknade (bankovne naknade, tečajne razlike i sl.)

4) Troškovi nabave rabljene opreme starije od 5 godina

5) Najam opreme

6) Troškovi izgradnje, dogradnje ili kupovine poslovnog prostora ili zemljišta

7) Vanjski građevinski radovi

8) Troškovi opreme, usluga i radova koje isporučuju ili obavljaju partnerski i povezani subjekti s Podnositeljem prijave

9) Nabava oružja

Podnositelji prijava se za potrebne informacije u svezi podnošenja Prijave upućuju na službenu stranicu Ministarstva (https://gospodarstvo.gov.hr/) na kojoj će se kontinuirano objavljivati odgovori na najčešća pitanja. Upiti u svezi prijave na Otvoreni javni poziv dostavljaju se putem elektroničke pošte na adresu: smz2021@mingor.hr. Informacije o statusu Prijave za dodjelu bespovratne potpore raspoložive su putem poveznice: http://poticaji.mingo.hr.

Podsjećamo Razvojna agencija Simora d.o.o. će besplatno pomoći oko prijave, a više informacija o uvjetima poziva pogledajte na:

https://gospodarstvo.gov.hr/javni-pozivi-ministarstva/11168