Prijavili smo projekt na EACEA 24/2018: Potpora za razvoj europskih videoigara. Tema ovog projekta je razvoj video igre Asteidus. Ideja je došla od vlasnika hrvatske tvrtke MAXKO čije se aktivnosti temelje na razvoju video igara. Asteidus je slobodan za igranje MMORPG koji stavlja fokus na priču i svijet čarobnih krajolika, bogatih jedinstvenom poviješću i mitologijom. Igra će biti isporučena putem download-a i diska što ga čini dostupnim široj publici. Igra je namijenjena igračima u dobi od 15 do 50 godina, od kojih svatko može birati ili će napredovati samostalno ili u društvu drugih igrača. Kako bi se osigurao kvalitativni razvoj igre, tvrtka podugovara dizajnera i zapošljava novog djelatnika koji će svojim znanjem i različitim gledištima doprinijeti razvoju igre. Za vise informacija o igri posjetite https://www.asteidus.com/ 

Cilj programa je povećati kapacitet europskih proizvođača video igara za razvoj projekata s vrlo inovativnim sadržajem i kvalitetnom igrom, koji će imati potencijal da cirkuliraju diljem Europe i šire te da poboljšaju konkurentnost europske industrije videoigara na europskim i međunarodnim tržištima omogućavanjem zadržavanja intelektualnog vlasništva od strane europskih programera.

Vrijednost projekta: 310.000,00 kn

Projekt je pripremila Razvojna agencija Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RA.