Europska obrambena agencija objavila je poziv za podnošenje prijava za sudjelovanje u nagradnom natječaju “EDA Defence Innovation Prize 2020” kojim se nagrađuju tvrtke i istraživački subjekti koji su osmislili inovativne i revolucionarne tehnologije, proizvode, procese ili usluge koje su primjenjive u domeni obrane.

Ovogodišnji natječaj nagradit će inovativne obrambene ideje koje se bave područjem inovativnih rješenja / tehnologija za suzbijanje rojeva bespilotnih letjelica (UAV), posebno u pogledu zaštite statičkih i dinamičnih kopnenih objekata i platformi

Nagrada za pobjedničku ideju/koncept iznosi 30.000 eura.

Natječaj nije otvoren samo za namjenske i specijalizirane obrambene tvrtke, već za SVE vrste industrija i istraživačkih institucija u Europi. 

Cilj je doprijeti do najšireg spektra inovativnih programera i proizvođača – posebno malih i srednjih poduzeća (MSP) – kao i istraživačkih organizacija i sveučilišta koja obično nisu (ili nisu izravno) uključena u tradicionalne obrambene istraživačke i razvojne aktivnosti.

Rok za podnošenje prijava je 4. rujna 2020. do 17 sati.

Više informacija možete pronaći OVDJE