Projektni prijedlog „Usklađivanje potreba infrastrukture SOS-Dječjeg sela Lekenik s procesom deinstitucionalizacije“ ukupne vrijednosti 6.659.950,31 kuna prijavili smo na Poziv Unapređivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza za koji je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije osiguralo 616.200.000,00 milijuna kuna s ciljem ulaganja u socijalnu infrastrukturu.

Nositelj projekta je SOS Dječje selo Lekenik, a partnerske institucije Sisačko-moslavačka županija, Općina Lekenik i SOS Dječje selo Hrvatska. Projektnim prijedlogom promiče se socijalna uključenost i smanjenje nejednakosti unaprjeđenjem infrastrukture SOS-Dječjeg sela Lekenik za usluge organiziranog stanovanja uz stanovanje odgajatelja i usluge smještaja za djecu i mlađe punoljetne osobe bez roditelja ili bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

Projektni prijedlog i dokumentaciju pripremio je Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije.