Poduzetnički inkubator PISMO specijaliziran za gaming industriju nastao je kroz projekt  “Stvaranje poticajnog poduzetničkog okruženja u Sisačko-moslavačkoj županiji osnivanjem poduzetničkog inkubatora “PISMO – Novska” koji je Razvojna agencija SIMORA prijavila i provodila od 2017. do 2020. godine. PISMO koje djeluje u Novskoj posjetili su predstavnici Europske komisije i Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU.

Prilikom posjete inkubatoru PISMO goste su dočekali djelatnici Razvojne agencije SIMORA i Regionalnog koordinatora SMŽ. Tomislav Plesec govorio je o projektu PISMO i koje su aktivnosti vezane uz njega, dok je Andreja Šeperac govorila o projektu koji započinje u 2024. godini – Centru gaming industrije.

Uz razmjenu iskustva, razgledavanje objekata i opreme, gosti su i razgovarali sa tvrtkama u inkubatoru. Misfit Village, Hiorma Design i Loomi studio & design predstavili su projekte i proizvode na kojima rade.

Fotografije u galeriji Tomislava Korana: