Središnji državni ured za demografiju i mlade objavio je Poziv za prijavu projekata usmjerenih mladima za financijsku potporu iz raspoloživih sredstava dijela prihoda od igara na sreću i Državnog proračuna za 2022. godinu.

Ovim pozivom financirat će se projekti koji su usmjereni na prioritetna područja kako slijedi:

• P.1. Aktivno sudjelovanje mladih u društvu
    a) Poticanje mladih na aktivno sudjelovanje u društvu
    b) Mladi i održivi razvoj zajednice
  • P.2. Savjetovanje i informiranje mladih, organizacija slobodnog vremena mladih i podrška inicijativama mladih u zajednici
    a) Informativni centri za mlade
    b) Organizacija slobodnog vremena mladih putem klubova za mlade
    c) Centri za mlade
  • P.3. Zapošljivost i konkurentnost mladih na tržištu rada i prevencija ulaska u NEET kategoriju
  • P.4.  Mladi u ruralnim sredinama
  • P.5. Prevencija nasilja nad i među mladima
  • P.6. Rad s mladima u područjima pogođenim potresom
  • P.7. Prevencija ovisnosti mladih

Ukupna planirana vrijednost Poziva je 11.000.000,00 kuna. Minimalni iznos financijskih sredstava po pojedinom projektu je 75.000,00 kuna, a maksimalni
iznos po pojedinom projektu je 150.000,00 kuna.

Prijavu na Poziv može podnijeti udruga koja je upisana u Registar udruga i djeluje najmanje jednu godinu u Republici Hrvatskoj zaključno s danom objave Poziva, koja djeluje u jednom od prioritetnih područja aktivnosti raspisanih pozivom, što je razvidno iz ciljeva i popisa djelatnosti u statutu udruge te koja je upisana u Registar neprofitnih organizacija i vodi transparentno financijsko poslovanje u skladu s propisima o računovodstvu neprofitnih organizacija i koja je ispunila ugovorne obveze prema Središnjem državnom uredu za demografiju i mlade te svim drugim davateljima financijskih sredstava iz javnih izvora.

Prihvatljivo vremensko razdoblje za provedbu projekata je 12 mjeseci.

Poziv je otvoren do 3. listopada 2022.

Prijave se mogu poslati putem sustava www.financijskepodrske.hr

Izvor: Središnji državni ured za demografiju i mlade

Kontakt: obrazovanje@simora.hr