Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije objavilo je POZIV ZA ISKAZ INTERESA za financiranje projekata prema PROGRAMU ZA POBOLJŠANJE INFRASTRUKTURE NA PODRUČJIMA NASELJENIM PRIPADNICIMA NACIONALNIH MANJINA.

Cilj Programa je pružanje pomoći razvoju lokalnih zajednica na kojima žive pripadnici nacionalnih manjina, a koja su demografski, ekonomski ili socijalno oslabljena i značajno ispod prosjeka nacionalne razvijenosti. Program pruža pomoć u smislu poboljšanja dostupnosti lokalne infrastrukture te se njime zagovara pristup promicanja ravnopravnosti, nediskriminacije i održivog razvoja te participativnog pristupa dionika šire lokalne zajednice.

Zahtjeve za financiranje podnositelji podnose najranije od 19. ožujka 2024. godine do najkasnije 19. travnja 2024. godine.

Sve relevantne informacije i detalji navedenog poziva dostupni su Vam putem poveznice:

https://razvoj.gov.hr/o-ministarstvu/djelokrug-1939/nacionalni-programi-417/program-za-poboljsanje-infrastrukture-na-podrucjima-naseljenim-pripadnicima-nacionalnih-manjina-2024/5588