Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama objavila je Poziv na iskaz interesa – prijava zgrada javnog sektora za energetsku obnovu zgrada javnog sektora ugovaranjem energetske usluge uz korištenje bespovratne financijske pomoći.

Prihvatljivi korisnici:

Tijela državne vlasti i državne uprave, jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, javnih ustanova i ustanova koje obavljaju društvenu djelatnost, a osnovane su od strane Republike Hrvatske, JLP(R)S, vjerskih zajednica ili drugih javnih ustanova i ustanova čiji osnivači su također Republika Hrvatska, JLP(R)S ili vjerske zajednice.

Prihvatljivi troškovi:

• izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu zgrade, povećanje toplinske zaštite ovojnice zgrade,
  • unapređenje tehničkih sustava koji uključuju tehničku opremu za grijanje, hlađenje, ventilaciju, klimatizaciju i pripremu potrošne tople vode,
  • sustav rasvjete,
  • sustav automatizacije i upravljanja zgrade,
  • uvođenje sustava obnovljivih izvora energije,
  • provođenje energetskog pregleda,
  • izrada izvješća o provedenom energetskom pregledu i energetskog certifikata nakon obnove,
  • stručni nadzor, uslugu koordinatora zaštite na radu a može obuhvaćati i projektantski nadzor,
  • provedbu horizontalnih mjera (provedba novih/rekonstrukcija postojećih elemenata pristupačnosti, mjere ugradnje elemenata zelene infrastrukture, održive urbane mobilnosti i elektromobilnost)

Sažetak natječaja

Poziv je namijenjen vlasnicima ili korisnicima postojećih zgrada ili kompleksa zgrada koji čine energetsku funkcionalnu cjelinu, koje nisu oštećene u potresu i nemaju konstruktivna oštećenja zbog drugog uzroka, koje su u vlasništvu javnog sektora i u kojima se obavlja društvena djelatnost. Ovim Pozivom podupirat će se energetska obnova zgrada javnog sektora koje nisu oštećene u potresu i nemaju konstruktivna oštećenja zbog nekog drugog uzroka te u kojima se obavlja društvena djelatnost.

Rok za predaju dokumentacije: Do 24.12.2022.

Kontakt odjel: Eu odjel, euodjel@simora.hr 044/544-930

Link: https://apn.hr/energetska-obnova-zgrada-javnog-sektora/poziv-na-iskaz-interesa