Sporazum o suradnji lokalnih akcijskih grupa, razvojnih agencija i javne ustanove Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije potpisan je u Kutini.

Cilj sklapanja Sporazuma o suradnji je povezivanje i suradnja postojećih lokalnih akcijskih grupa (LAG-ova), lokalnih razvojnih agencija, županijske razvojne agencije te Javne ustanove Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije potrebno u svrhu jačanja planiranja i implementacije održivog, integriranog razvoja Sisačko-moslavačke županije sukladno smjernicama Kohezijske politike Europske unije za programsko razdoblje 2021.-2027., uključujući i Europsku Zajedničku poljoprivrednu te ribarsku politiku, kao i Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine. Zbog navedenog, osnovana je Koordinacija ustanova i organizacija Sisačko-moslavačke županije koja broji 11 članova, unutar koje su kreatori i provoditelji podijeljenog okvira za provedbu Europskih strukturnih i investicijskih fondova u narednom programskom razdoblju.

Koordinacijski sastanak je održan u organizaciji LAG-a „Moslavina“, Lokalne razvojne agencije Mrav Kutina i JU Regionalni koordinator u prostoru Poduzetničkog inkubatora Kutina PUNK.

Sastanku je nazočila i glavna tajnica LEADER mreže Hrvatske gđa. Bojana Markotić Krstinić koja je održala predavanje o ulozi i mogućnosti sinergije LAG-ova i LEADER/CLLD-a u integriranom teritorijalnom razvoju SMŽ.