Naziv natječaja:

„Očuvanje i razvoj tradicijskih i umjetničkih obrta“

Objavljen:

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja

Link:

https://mingor.gov.hr/vijesti/objavljen-javni-poziv-za-program-ocuvanje-i-razvoj-tradicijskih-i-umjetnickih-obrta/8407

Prihvatljivi korisnici:

mikro, malim i srednjim poduzećima (isključivo obrti, trgovačka društva i zadruge) sa statusom tradicijskog, odnosno umjetničkog obrta

Prihvatljivi iznos:

Od 20.000,00 do 50.000,00 kn

Prihvatljivi troškovi:

Nabava strojeva, postrojenja i opreme, alata i inventara, prilagodbu, uređenje i poboljšanje interijera poslovnog i proizvodnog prostora, uvođenje sustava upravljanja kvalitetom, normi i znakova kvalitete, upravljanje i zaštita intelektualnog vlasništva, nabave usluga u svrhu razvoja proizvoda, marketinške aktivnosti te edukacija i stručno osposobljavanje vlasnika i zaposlenika.

Sažetak natječaja:

Program se provodi u cilju očuvanja i razvoja deficitarnih djelatnosti tradicijskih obrta koji se pretežito obavljaju ručnim radom i baštine posebne zanatske vještine i umijeća oslanjajući se na obrasce tradicijske kulture te umjetničkih obrta koji se odlikuju proizvodima i uslugama visoke estetske vrijednosti.

Rok za predaju dokumentacije:

Od 27.9. do 9.10.2021.

Kontakt odjel: poduzetnistvo@simora.hr