U četvrtak 11. srpnja u Sisku je održana sjednica Skupštine Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Sisačko-moslavačke županije na kojoj je prisutnima predstavljeno Izvješće o provedbi Strategije razvoja ljudskih potencijala Sisačko-moslavačke županije. Uz predstavljanje Izvješća, predstavljena je i tema socijalnog mentorstva o kojoj su govorile Dijana Vuković, voditeljica u Hrvatskom zavodu za socijalni rad Područni ured Hrvatska Kostajnica i Irena Bušić, predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područni ured Sisak. Socijalno mentorstvo nova je usluga koja omogućuje izravan kontakt i bolju povezanost korisnika i pružatelja usluga, a iako još na početku, već daje dobre rezultate.

Prisutnima se obratila i Andreja Šeperac, ravnateljica Regionalnog koordinatora Sisačko-moslavačke županije koja je prisutne upoznala s projektom izgradnje Centra gaming industrije u Novskoj. Projekt je to od izuzetne važnosti kako za Novsku i Sisačko-moslavačku županiju, tako i na državnoj razini. Vrijedan je ukupno više od 50 milijuna eura, a nositelj cjelokupnog projekta je Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije.