U srijedu, 21.studenog 2018. godine održali smo korisnu edukaciju “Crowdfunding” u prostorijama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područni ured Kutina. Kroz edukaciju obrađene su teme kao što su grupno prikupljanje financijskih sredstava za financiranje projekata i poslovanja, modeli i uvjeti financiranja projekata, priprema crowdfunding kampanje i upoznavanje s crowdfunding platformama i njihovim mogućnostima. Polaznici edukacije saznali su i koji su to primjeri dobre prakse.

Projekt, „Inovativnim pristupom do zapošljavanja u Sisačko-moslavačkoj županiji“, čiji je nositelj Razvojna agencija Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RA d.o.o., započeo je u svibnju ove godine, a njegova vrijednost od 1.997.954,43 kn u cijelosti je financirana iz Europskog socijalnog fonda. Projekt će trajati trideset mjeseci tijekom kojih će se održati brojne edukacije za pripadnike ranjivih skupina (žene, mlade od 15 do 29 godina, osobe s invaliditetom, starije osobe, dugotrajno nezaposlene, Rome, beskućnike, bivše ovisnike).