Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava 21. svibnja 2019. objavilo je poziv “Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I“.

U okviru Poziva financirat će se aktivnosti koje za cilj imaju osnaživanje i rast društvenih poduzeća kroz jačanje kapaciteta, održivosti i konkurentnosti s posebnim naglaskom na poticanje zapošljavanja. Isto tako, namjerava se poticati razvoj društvenog poduzetništva kroz financijske potpore razvoju poslovanja i jačanju kapaciteta subjekata koji planiraju svoje poslovanje uskladiti s društveno-poduzetničkim načelima.

Prihvatljivi prijavitelji su neprofitne organizacije, organizacije civilnog društva, poduzeća/trgovačka društva i organizacije u većinskom javnom vlasništvu, mikro, mali i srednji poduzetnici.

Više o natječaju na poveznici OVDJE