Završena je energetska obnova u Osnovnoj školi Novska. Radovi vrijedni više od 7 milijuna kuna završeni su prije roka, a projekt je pripremila i realizirala Razvojna agencija SI-MO-RA u suradnji sa Sisačko-moslavačkom županijom.

Ovom investicijom u potpunosti je obnovljena škola u Novskoj te je sada energetski učinkovita. Što znači veća ušteda i bolji uvjeti te viši standard za učenike i učitelje.

U Osnovnoj školi Novska postavljena je toplinska izolacija vanjske ovojnice na objektu škole i dvorane, zamijenjena je dotrajala vanjska stolarija ugradnjom nove stolarije, demontiran je postojeći krovni panel i montiran novi. Zamijenjena je hidroizolacija na ravnom krovu te je postavljena toplinska izolacija stropa prema negrijanom potkrovlju. Uz sve navedeno, moderniziran je i sustav rasvjete.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a partner na projektu je bio FZOEU.