Ministarstvo kulture i medija objavilo je Javni poziv za potporu vizualnim umjetnicima u daljnjem profesionalnom razvoju vlastite umjetničke prakse i jačanju vlastitih profesionalnih kapaciteta te dodatnom jačanju kvalitete i vitalnosti područja suvremenog vizualnog stvaralaštva.

Potpore će se dodjeljivati u dvije kategorije:
A| Potpora stvaranju, produkciji i distribuciji radova iz područja vizualnih umjetnosti
B| Poticaj umjetnicima za autorski rad na samostalnoj izložbi

Prihvatljivi predlagatelji su državljani Republike Hrvatske, vizualni umjetnici koji profesionalno djeluju u jednom od navedenih područja: slikarstvo, kiparstvo, grafika, fotografija, suvremene umjetničke prakse u području vizualnih umjetnosti, primijenjene umjetnosti te vizualni umjetnici koji kontinuirano profesionalno djeluju u području vizualnih umjetnosti više od tri godine.

Jedan prijavitelj može podnijeti samo jednu prijavu na Javni poziv, a prijave se podnose elektroničkim putem na odgovarajućem obrascu e-Prijavnice koja je dostupna na mrežnim stranicama Ministarstva kulture i medija.

Prijave se podnose u razdoblju od 28. veljače do 2. travnja 2024. u 17 sati.
Uvjeti i tekst Poziva dostupni su na poveznici: https://min-kulture.gov.hr/natjecaji-16274

 

Kontakt: obrazovanje@simora.hr ili 044 660 115