Naziv natječaja:  3.1.1 „Potpora za sudjelovanje poljoprivrednika u sustavima kvalitete za poljoprivredne i prehrambene proizvode“

Objavljen:  27.01.2021.

Prihvatljivi korisnici:

Korisnici prvi put ulaze ili najdulje 5 godina sudjeluju u:

  • sustavu kvalitete za zaštićene oznake izvornosti i zaštićene oznake zemljopisnog podrijetla, sustavu za zajamčeno tradicionalne specijalitete te sustavu neobveznih izraza kvalitete u skladu s EU i nacionalnom zakonodavstvu ili
  • nacionalnom sustavu kvalitete ili
  • sustavu ekološke poljoprivredne proizvodnje (uključujući ekološke pčelare) pod uvjetom da nisu korisnici mjere 11 „Ekološki uzgoj“ iz Programa (odnosno da nisu podnijeli jedinstveni zahtjev za potporu za mjeru 11), osim kategorije ekoloških prerađivača koji mogu istovremeno biti korisnici mjere 11 „Ekološki uzgoj“ iz Programa i tipa operacije 3.1.1

Prihvatljivi iznos: (min – max)

Potpora se odobrava na razdoblje do pet godina u maksimalnom iznosu do 15.000 eura po korisniku/poljoprivrednom gospodarstvu, odnosno maksimalno do 3.000 eura godišnje po korisniku/poljoprivrednom gospodarstvu u protuvrijednosti u kunama.

Prihvatljivi troškovi:

Godišnji troškovi sudjelovanja u sustavu kvalitete i troškovi stručne kontrole i certifikacije od strane ovlaštenog kontrolnog tijela u skladu s Ugovorom/Sporazumom o poslovnoj suradnji između korisnika i kontrolnog tijela za potvrđivanje sukladnosti sa specifikacijom proizvoda/za provođenje stručne kontrole u ekološkoj proizvodnji.

Sažetak natječaja:

Svrha Natječaja je podizanje vrijednosti domaćih poljoprivrednih proizvoda kroz sudjelovanje u sustavima. Prihvatljivi su ekološki poljoprivredni i prehrambeni proizvodi u kategoriji PROIZVOĐAČA – kategorija A, pod kategorija A1, A2. A3, i A5 ili PRERAĐIVAČI pod kategorijom B. Prihvatljivi su poljoprivredni ili prehrambeni proizvodi iz nacionalnog sustava kvalitete za koje je priznata oznaka „Dokazana kvaliteta“. Intenzitet javne potpore iznosi 100%.

Rok za predaju dokumentacije:  Od 8. veljače 2021. godine od 12:00 sati do 31. prosinca 2021. godine do 12:00 sati

Kontakt odjel: Odjel za ruralni razvoj
Kontakt telefon: 044/660-116    095/3089201

E-mail: ruralni@simora.hr

Link:  https://ruralnirazvoj.hr/objavljen-treci-natjecaj-za-tip-operacije-3-1-1-potpora-za-sudjelovanje-poljoprivrednika-u-sustavima-kvalitete-za-poljoprivredne-i-prehrambene-proizvode/