Zaklada “Kultura nova” objavila je javne pozive na predlaganje programa i projekata u okviru Programa podrške 2023. koji se provodi s ciljem pružanja financijske i stručne podrške udrugama i umjetničkim organizacijama koje djeluju primarno na području suvremene kulture i umjetnosti.

Na javne pozive mogu se prijaviti udruge ili umjetničke organizacije na području suvremene kulture i umjetnosti.

Naslanjajući se na zakonske smjernice i uzimajući u obzir potrebe organizacija civilnog društva u suvremenoj kulturi i umjetnosti prioritet Programa podrške 2023. usmjeren je na izgradnju i jačanje organizacijskih kapaciteta organizacija civilnog društva za razvoj kulturno-umjetničkih programa u području suvremene kulture i umjetnosti.

Zaklada u okviru Programa podrške 2023. raspisuje javne pozive u dva programska područja:

1. ORGANIZACIJSKI RAZVOJ
    • Kulturno-umjetnički program predstavlja temelj za dodjelu podrške za organizacijski razvoj, a može se ostvarivati u bilo kojoj umjetničkoj disciplini ili kulturnoj djelatnosti na području suvremene kulture i umjetnosti, bez obzira na koju se od sljedećih pet kulturnih funkcija odnosi: stvaralaštvo, produkcija, distribucija, očuvanje, edukacija. Programi se mogu realizirati u zemlji i inozemstvu, u fizičkom (otvorenom / zatvorenom) ili virtualnom prostoru. Program se može provoditi samostalno, u partnerstvu s drugim akterima iz bilo kojeg područja i sektora (civilni, javni, privatni) u zemlji i/ili inozemstvu ili kroz suradnju i razmjenu s članicama u formalnim i neformalnim mrežama.
    • Podrška se ostvaruje putem Javnog poziva na predlaganje programa u jednoj od sljedećih kategorija:
      • prva kategorija do 25,000 eura
      • druga kategorija do 18,000 eura
      • treća kategorija do 10,000 eura
      • četvrta kategorija do 5,000 eura (za prijavitelji koji nisu koristili podršku Zaklade “Kultura nova” u programskom području usmjerenom na organizacijski razvoj u zadnjih pet godina)
    • Prijavitelj mora imati osigurana ili planirana sredstva iz drugih izvora za provedbu programskih aktivnosti.
  2. RAZVOJ NOVIH ORGANIZACIJA
    • Zaklada putem ovog programskog područja osim financijske podrške pruža i stručnu podršku koja se sastoji od Obrazovnog programa u području kulturnog menadžmenta te administrativno-pravne podrške.
    • Prijavitelj može zatražiti iznos do 7,000 eura

Rok za podnošenje prijava je 30. kolovoza 2023. do 16:00 h.

Poveznica: https://kulturanova.hr/program-podrske/aktivni-pozivi/program-podrske-2023-rok-30-8-2023

Kontakt odjel: Odjel za županijske razvojne programe, obrazovanje@simora.hr, 044 660 115