Naziv natječaja: Javni poziv za provođenje posebnih oblika nastave (ljetne škole) za učenike pripadnike nacionalnih manjina u RH u šk. god. 2022./2023.

Objavljen: Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Prihvatljivi korisnici: Na Javni poziv svoje programe mogu prijaviti udruge koje su registrirane prema Zakonu o udrugama (Narodne novine, broj: 74/14, 70/17, 98/19 i 151/22) i ustanove koje su registrirane prema Zakonu o ustanovama (Narodne novine, broj: 76/93, 29/97, 47/99, 35/08, 127/19 i 151/22) te čije je primarno djelovanje usmjereno na područje odgoja i obrazovanja učenika pripadnika nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj.

Kako se može ostvariti financiranje programa i tko ima pravo prijave na Javni poziv detaljno je opisano u Uputama za prijavitelje.

Svaki prijavitelj ima pravo na Javni poziv podnijeti jednu prijavu.

Prihvatljivi iznos financiranja: Ministarstvo znanosti i obrazovanja iz sredstava u Državnome proračunu za 2023. godinu sufinancira provedbu posebnih oblika nastave za učenike pripadnike nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj (prijevoz, putno osiguranje, smještaj i prehranu sudionika, kao i potrebnu didaktičku opremu te banner ili roll-up) s maksimalno 199,08 EUR / 1.500,00 HRK po učeniku.

Prihvatljive aktivnosti: Javnim pozivom financiraju/sufinanciraju se sljedeće aktivnosti za provedbu posebnih oblika nastave:

• Prijevoz učenika polaznika programa,
  • Putno osiguranje učenika polaznika programa,
  • Smještaj učenika polaznika programa za vrijeme trajanja programa,
  • Prehrana učenika za vrijeme trajanja programa,
  • Didaktički materijali potrebni za provedbu programa,
  • Vidljivost programa (banner ili roll-up).

Napomena: Didaktički materijal ne podrazumijeva IT-opremu i audio, video opremu.

Sažetak natječaja: Predmet ovoga Javnog poziva za provođenje posebnih oblika nastave (ljetne škole) za učenike pripadnike nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2022./2023. je prikupljanje pisanih prijedloga programa udruga i ustanova nacionalnih manjina koje organiziraju i provode posebne oblike nastave za potrebe učenika pripadnika nacionalnih manjina. Sredstva za provedbu Javnoga poziva osigurana su u Državnome proračunu Republike Hrvatske za 2023. godinu i projekcijama za 2024. i 2025. godinu.

Rok za predaju dokumentacije: 30. ožujka 2023.

Link: https://mzo.gov.hr/istaknute-teme/natjecaji-196/javni-poziv-za-provodjenje-posebnih-oblika-nastave-ljetne-skole-za-ucenike-pripadnike-nacionalnih-manjina-u-rh-u-sk-god-2022-2023/5344

Kontakt odjel: Odjel za županijske razvojne programe, obrazovanje@simora.hr, 044 660 115