Ministarstvo hrvatskih branitelja objavilo je JAVNI POZIV za dodjelu nagrade za kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je očuvanje sjećanja i promicanje vrijednosti Domovinskog rata na temelju Programa Vlade Republike Hrvatske za mandat 2016.–2020. te Strateškog plana Ministarstva hrvatskih branitelja za razdoblje 2020.-2022., kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj na promišljanje o značaju Domovinskog rata kod učenika srednjih škola.

Nagradni fond za kratku priču o Domovinskom ratu iznosi 10.000 kuna, a sedam najboljih kratkih priča o Domovinskom ratu bit će nagrađene novčanim iznosima:

  • Prva nagrada iznosom od  3.000,00 kuna
  • Druga nagrada iznosom od 2.000,00 kuna
  • Pet ravnopravnih trećih nagrada iznosom po 1.000,00 kuna

Pravo sudjelovanja na Javnom pozivu za kratku priču o Domovinskom ratu imaju svi učenici srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Natječaj je otvoren je od 4. veljače do 5. ožujka 2020. godine. Više informacija možete pronaći OVDJE