Ministarstvo turizma i sporta objavilo je Javni natječaj za sufinanciranje projekata uređenja penjačke infrastrukture u 2024.

Prihvatljivi prijavitelji:
– sportsko penjačke udruge i penjački klubovi

Predmet Natječaja je poticanje obnove, uređenja i opremanja postojećih prirodnih penjališta. Potiču se ulaganja u sljedeće projekte:

• koji doprinose obnovi, uređenju i opremanju postojećih prirodnih penjališta (obnova,
    uređenje i opremanje penjačkih smjerova i pristupnih putova)
  • koji doprinose povećanju broja licenciranih oprematelja smjerova u prirodi i instruktora
    oprematelja smjerova u prirodi.

Prihvatljive aktivnosti:

• obnova, uređenje i opremanje postojećih prirodnih penjališta
  • provođenje edukacija za licencirane oprematelje smjerova u prirodi i instruktora
    oprematelja smjerova u prirodi
  • uređenje pristupnih putova koji vode do penjališta (aktivnost se ne može prijaviti kao jedina aktivnost projekta).

Minimalni iznos zatraženih/ugovorenih sredstava po projektu je 1.500,00 EUR, a maksimalni iznos po pojedinom projektu je 5.300,00 EUR.

Krajnji rok za provedbu prijavljenih projekata je 15. studenoga 2024. godine.

Više informacija i dokumentaciju možete pronaći na poveznici https://mint.gov.hr/javni-pozivi-i-natjecaji-11414/t-u-r-i-z-a-m/22181

Kontakt: obrazovanje@simora.hr ili 044 660 115