Ministarstvo turizma i sporta objavilo je Javni natječaj namijenjen udrugama za sufinanciranje projekata u turizmu.

Cilj natječaja je osiguravanje dostatnog, kvalificiranog i kompetentnog kadra s ciljem razvoja održivog i pristupačnog turizma, a raspoređen je u dva programska područja.

Projekti će se sufinancirati po programskim područjima i iznosima kako slijedi:

• PP1 – projekti poticanja na razvoj karijere u turizmu – planirani iznos 300.800,00 EUR
  • PP2 – projekti razvijanja svijesti o pristupačnom turizmu – planirani iznos 230.091,00 EUR

Prijavu na Natječaj mogu podnijeti:

• PP1: strukovne udruge u turizmu i/ili ugostiteljstvu
  • PP2: udruge čije djelovanje je vezano uz izjednačavanje mogućnosti osoba s invaliditetom; strukovne udruge u turizmu i/ili ugostiteljstvu.

Iznos zatraženih sredstava može biti od 5.300,00 EUR do 26.600,00 EUR po projektu, a prijavitelj može tražiti najviše do 70 % vrijednosti projekta. Prijavitelj na Javni natječaj može prijaviti samo jedan projekt te je provođenje projekta u partnerstvu prihvatljivo, ali nije obavezno. Partneri unutar ovog javnog natječaja mogu biti udruge čije područje djelovanja je tematski vezano za projekt, odnosno ciljeve Javnog natječaja.

Javni natječaj otvoren je do 15.7.2023.

Više informacija nalazi se OVDJE.

Kontakt odjel: Odjel za županijske razvojne programe, obrazovanje@simora.hr, 044 660 115