Objavljen je natječaj „Business Development and Innovation Croatia“ koji je dio financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Norveškog financijskog mehanizma za razdoblje 2014. – 2021., a provodi ga norveška državna agencija Innovation Norway.

Cilj natječaja je stvaranje dodane vrijednosti i održivog rasta u hrvatskom poslovnom sektoru te poticanje i razvijanje dugoročne poslovne suradnje hrvatskih i norveških gospodarskih subjekata temeljene na poslovnom razvoju i inovacijama.

Ovim je natječajem hrvatskim poduzetnicima na raspolaganju 19.064.148,00 eura.

Bespovratnim sredstvima sufinancirat će se projekti iz dva područja koja se odnose na razvoj, odnosno primjenu inovativnih tehnologija/procesa/rješenja:

  1. inovativna zelena industrija;
  2. plavi rast.

Rok za podnošenje prijava je 15.11.2020. do 14 sati.

 

 

Više informacija o natječaju i obveznoj dokumentaciji dostupno je na sljedećoj poveznici:

https://www.innovasjonnorge.no/en/start-page/eea-norway-grants/Programmes/business-development/Croatia/croatia-call-business-development-innovation-and-smes/