Kroz projekt „Pokreni, razvij, rasti – dobar poduzetnik za snažno poduzetništvo u SMŽ“, Razvojna agencija SIMORA prati sva događanja i mjere koje izlaze za poduzetnike.

Hrvatska banka za obnovu i razvitak uvela je posebne pogodnosti po programima kreditiranja: Investicije privatnog sektora, Investicije javnog sektora i Obrtna sredstva, kojima je omogućeno povoljnije kreditiranje subjekata koji posluju, ili će poslovati na području Sisačko-moslavačke županije.

Kamatna stopa iznosi 1 % godišnje bez ikakvih naknada za obradu zahtjeva ili izmjenu uvjeta kredita; dok za kreditiranje investicija malih i srednjih poduzetnika (MSP) koji zapošljavaju osobe starosti do 30 godina, kamatna stopa može biti dodatno snižena na 0,8 %.

Ukoliko želite kredit za obrtna sredstva, kamatna stopa iznosi 0,5 %, također bez gore navedenih naknada; a za MSP-ove koji zapošljavaju osobe starosti do 30 godina, stopa također može biti dodatno snižena te iznositi 0,3 %.

Za sve informacije javite se na 044/544 205 ili poduzetnistvo@simora.hr