Mobile World Congress sajam je namijenjen predstavljanju poduzetnika i njihovih ideja koji se održava u Barceloni. Sajam tijekom četiri dana koliko traje posjeti više od 60 tisuća ljudi koji mogu vidjeti i čuti što to poduzetnici iz više od 200 zemalja nude. U dijelu sajma koji se bavi start up-ovima “YFN – 4 Years from Now” pružena je prilika da svoje proizvode javnosti prezentiraju finalisti izbora najboljih poduzetničkih ideja u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Hrvatskoj izabranih kroz projekt CROWN of entrepreneurial ideas for success.

Hrvatski finalist Luka Soldo predstavio je svoj proizvod Herbie, biljnu mješavinu koja pomaže u odvikavanju od nikotinske ovisnosti koja je štetna za zdravlje ljudi. „MWC sajam 2022. godine u Barceloni pokazao se kao izvrsna prilika za upoznavanje s poduzetničkim sajmovima i povezivanje s kolegama i kolegicama. Zadovoljstvo mi je biti dijelom projekta i ekipe CROWN koja se odlično snašla na sajmu. Osim upoznavanja s drugim idejama, imali smo priliku predstaviti svoje ideje potencijalnim partnerima ili kupcima. Barcelona je grad kojeg nastanjuju ljudi otvorenog uma koji su oduševljeno slušali o našim idejama. Tako je bilo i na 4YFN dijelu sajma na kojemu smo imali svoje štandove zajedno sa startupovima i mladim ljudima iz cijelog svijeta. Osim potencijalnih partnera i kupaca ostvarili smo nova prijateljstva, kako između nas sudionika projekta CROWN, tako i s ljudima iz ostatka svijeta. Kroz ovaj projekt sam također naučio da, osim na sajmu, proizvode i ideje možemo slobodno predstavljati i ljudima na ulici koji će većinom zainteresirano slušati. Barcelona je grad u koji ću se definitivno vratiti zbog ostvarenih i budućih prijateljstava i suradnji.“, rekao je Soldo.

Herbie iz Hrvatske, Motus Health i Tegla iz Bosne i Hercegovine te MedPack, Amaturn i StereoArt iz Crne Gore bili su jedni od izlagača na sajmu gdje su predstavili svoje proizvode i ostvarili brojne kontakte.

 

 

Podsjećamo prekogranični projekt CROWN vrijedan je više od 600 tisuća eura i sufinanciran je sredstvima EFRR i IPA II fondova Europske unije.