Europski parlament i Zaklada međunarodne nagrade „Karlo Veliki“ iz Aachena svake godine dodjeljuju nagradu projektima mladih ljudi sa snažnom EU dimenzijom.

Prijave za 2023. traju do 2. veljače u 23:59 sati.

Tri pobjednička projekta biraju se između 27 projekata koje nominiraju nacionalni žiriji u svakoj zemlji EU-a. Prva nagrada iznosi 7 500 €, druga 5 000 € i treća 2 500 €. Predstavnici svih nacionalnih pobjedničkih projekata bit će pozvani na dodjelu nagrada u Aachen, Njemačku.

Projekti moraju ispunjavati sljedeće kriterije da bi se kvalificirali:

• promicati europsko i međunarodno razumijevanje
  • poticati razvoj zajedničkog osjećaja europskog identiteta i integracije
  • služiti kao uzor mladim ljudima koji žive u Europi
  • ponuditi praktične primjere kako Europljani žive zajedno kao jedna zajednica

Više informacija dostupno je na web stranici Nagrade.

Za dodatna pitanja, dostupan je info mail na: youth@ep.europa.eu

Rok za prijavu: 2. veljače 2023.

Odabir nacionalnih pobjednika: ožujak 2023.

Objava pobjednika i svečana dodjela nagrada u Aachenu: datum će biti naknadno objavljen

Prošle godine prvu nagradu osvojio je „Orquestra Sem Fronteiras” iz Portugala koji promovira prekograničnu suradnju između Portugala i Španjolske kroz glazbu mladih talenata koji žive u obje države, u svrhu ublažavanja društvenih i kulturnih posljedica nejednakosti.

Više informacija o dobitnicima nagrade u 2022. godini.

Rasprava o ovoj nagradi dostupna je i na društvenim mrežama uz hashtag #ECYP2023

Kontakt odjel: Odjel za županijske razvojne programe, obrazovanje@simora.hr, 044 660 115