Europska komisija odobrila je hrvatski program državnih potpora u iznosu od oko 202 milijuna eura za potporu poduzećima svih veličina koja djeluju u sportskom i turističkom sektoru, a pogođene su pandemijom koronavirusa. Glavna je svrha ovakvih potpora očuvati likvidnost i kontinuitet spomenutih gospodarskih djelatnosti.

Potpore će se dodjeliti u obliku jamstva za nove zajmove za obrtni kapital i ulaganja i kroz subevncionirane kamatne stope za nove zajmove.

Ukupni proračun programa iznosi 202 milijuna eura (1,525 milijardi kuna).

Više o ovom programu na: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_49

Podsjećamo, u sklopu projekta “Pokreni, razvij, rasti – dobar poduzetnik za snažno poduzetništvo u SMŽ”, Razvojna agencija SI-MO-RA pomaže svim poduzetnicima u povećanju kvalitete njihovog poslovanja. Stoga, pozivaju se svi poduzetnici da se za pomoć, savjete ili ideje jave na poduzetnici@simora.hr